Plajny

Gdzie zorganizować i na co zwrócić uwagę wybierając miejsce na kursy masażu?

Kursy masażu od kilku lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wiele osób zastanawia się jak zostać masażystą i gdzie zrobić kurs masażu? Wybór odpowiedniej szkoły masażu dla wielu osób jest kluczowy, ponieważ uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach umożliwia rozwój zawodowy w tej dziedzinie. Z drugiej strony organizatorzy tego typu szkoleń dwoją się i troją, by ich oferta dotarła do szerokiego grona odbiorców. Co jest ważne podczas organizacji kursów masażu? Zobacz nasz poradnik. 

Gdzie zorganizować warsztaty i kurs masażu

Kursy i szkolenia dla masażystów

Na początku wyjaśnijmy kim jest masażysta. Jest to osoba, która dzięki swojej wiedzy potrafi złagodzić napięcia mięśni i zrelaksować klientów, stosując odpowiednią technikę. Praca masażysty wymaga zarówno siły fizycznej, jak też wiedzy z zakresu kilku dziedzin, np. medycyna czy psychologia.  

Masażysta to zawód, który wymaga odpowiedniej wiedzy i uprawnień. Z drugiej strony jest to bardzo potrzebne i angażujące zajęcie. Masażysta nie tylko pomaga pozbyć się danego rodzaju bólu, ale także pomaga się zrelaksować. Dobry masażysta zawsze będzie miał co robić – znajdzie zatrudnienie w gabinetach odnowy biologicznej, sanatoriach, ośrodkach sportowych czy szpitalach. Ale jak nim zostać? 

Przede wszystkim, należy ukończyć odpowiedni kurs zawodowy, albo odpowiednią szkołę. Solidne podstawy w postaci teorii i praktyki zapewni weekendowy kurs masażu prowadzony przez certyfikowanych trenerów, po którym można zacząć myśleć o rozwijaniu w tej dziedzinie swojej kariery zawodowej. Jednak jest to dopiero pierwszy krok. By doskonalić swoje umiejętności będziesz musiał cały czas się dokształcać, a tym samym odbyć nie jeden kurs na masażystę.  Dlaczego? Bo poza wiedzą, da Ci to sporo bardzo przydatnej praktyki.  

Kurs masażu dla amatorów i profesjonalistów – jaki wybrać?

Wiele osób szuka informacji jak zostać masażystą i gdzie zrobić kurs masażu. Jest to zrozumiałe, ponieważ im lepszą szkołę wybierzesz, tym lepiej zaprocentuje to w przyszłości. Wiedza, którą zdobędziesz ma ogromny wpływ na Twoją późniejszą pracę i skuteczność.

Coraz chętniej ludzie wyszukują w sieci szkolenia z masażu w formie zdalnej. O ile jest to bardzo wygodne i w wielu przypadkach daje podobne uprawnienia co tradycyjne szkolenia, to jednak taki kurs masażu online nie gwarantuje odpowiedniej jakości zajęć praktycznych, chociażby poprzez brak stałej obecności trenera, który zwróci uwagę na technikę i ewentualne błędy.

Dlatego wybierając kurs dla masażystów warto pamiętać, by w programie znalazły się zarówno podstawy teoretyczne, jak i zajęcia praktyczne. Zazwyczaj, w zależności od poziomu zaawansowania, szkolenia z masażu powinny obejmować wiedzę z zakresu anatomii człowieka. Kursant powinien ćwiczyć też ocenę wskazań i przeciwwskazań do zastosowania konkretnej techniki masażu, by dobrać pacjentowi tę najbardziej odpowiednią.
Inną kwestią są materiały szkoleniowe. Warto wybierać takie szkoły masażu, które dają Ci solidną dawkę wiedzy w czasie warsztatów i dodatkowo wyposażą Cię w bogate materiały, do których możesz w każdej chwili wrócić, by utrwalić pozyskaną wiedzę. Oczywiście Twoja obecność na szkoleniu powinna być poświadczona certyfikatem lub dyplomem.

Zobacz też: Jak wybrać miejsce na warsztaty, szkolenia i kursy >>

Jaki kurs masażu warto zrobić?

Odpowiedzieliśmy już na pytanie jak zostać masażystą? A teraz warto zastanowić się jaki kurs masażu zrobić? Powszechnie wiadomo, że jest wiele technik m.in. masaż klasyczny, relaksacyjny, leczniczy i w każdej z nich są stosowane są inne zabiegi, strefy dotyku czy akcesoria. Dzięki tym technikom w różnoraki sposób można wpływać na układ nerwowy, narządy ruchu, a także poziom stresu.

Na czym polega masaż klasyczny?

Jednym z najwcześniej znanych rodzajów masażu jest ten, wykonywany metodą klasyczną. Jest on bazą do wszystkich innych form masażu. Ma on na celu nas zregenerować, ale może też zwalczać różne dolegliwości i zrelaksować. W czasie masażu poczucie odprężenia daje zastosowanie oliwki, która doskonale wpływa na skórę ujędrniając ją. Masażyści zaczynają od głaskania, ale w trakcie zabiegu wykorzystują też inne techniki m.in. ugniatanie, uklepywanie czy rozcieranie, a każda z tych metod pełni określoną funkcję.

Odpowiednio przeprowadzony masaż poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego i limfatycznego, zwiększa elastyczność mięśni i stawów, a wydzielana w jego trakcie serotonina wpływa także na kondycję psychiczną.

Masaż relaksacyjny – techniki

Masaż relaksacyjny oparty jest na wolnych i delikatnych ruchach, ponieważ z założenia ma działać wyciszająco.  W zależności od potrzeb masażysta w trakcie zabiegu może także z wyczuciem niwelować pojawiające się napięcia mięśni.

Techniki masażu relaksacyjnego są bardzo podobne do tych stosowanych podczas metody klasycznej. Masaż relaksujący zaczyna się od głaskania, następnie ugniatania i rozcierania i ponownie na głaskaniu kończąc. Różnica polega na tym, że w jego trakcie pacjent ma pozbyć się stresu i wyciszyć, zatem masażysta rezygnuje z energicznych ruchów, zastępując je bardziej spokojnymi.

Taki odprężający masaż niesie ze sobą wiele dobrych efektów w postaci pozbycia się stresu, wewnętrznego uspokojenia i zmniejszenia napięcia mięśni. 

Kurs lomi lomi

Jednym z rodzajów masażu relaksacyjnego, który zyskuje w Polsce coraz większą popularność  jest masaż lomi lomi. Na czym polega ta technika i co to jest – to pytanie stawia sobie bardzo wiele osób, które są zainteresowane kursami masażu. Otóż jest to masaż hawajski, a jego nazwa oznacza pracę z ciałem. Lomi oznacza ugniatanie i głaskanie, głównie przy użyciu przedramion rozcierających na skórze ciepły olej. Masaż ten wykonuje się na stole, a całemu blisko dwugodzinnemu procesowi towarzyszy relaksacyjna muzyka. Dzięki długim i płynnym ruchom, masowana osoba doświadcza głębokiej relaksacji, błogości i zadowolenia duszy i ciała. Masaż lomi lomi oddziałuje na wszystkie sfery ciała: umysłową, duchową i cielesną. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które żyją w dużym stresie. Poczucie relaksu w ciele sprawia, że osoba masowana do wielu spraw nabiera większego dystansu. Masaż lomi lomi wpływa także na przemianę materii i usprawnia pracę układu trawiennego, czego efektem jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Co to jest masaż ajurwedyjski?

Kolejnym rodzajem masażu, pochodzącego z dalekich zakątków świata jest masaż ajurwedyjski. W tym przypadku podstawą jest założenie, że w zdrowiu ważne jest nie tylko ciało, ale i stan ducha.  Ajurweda jest najstarszym na świecie systemem medycznym i filozoficznym opierającym się na założeniu, że ciało i psychika tworzą nierozerwalną całość. Z sanskrytu słowo to można przetłumaczyć jako „wiedza życia” bądź też „nauka o długowieczności”.

Masaż ajurwedyjski, opiera się na rozgrzanym oleju naturalnym wspaniale nawilża, odżywia i wzmacnia ciało oraz, co ważne, przenika głęboko przez skórę, pozytywnie wpływając na stawy, mięśnie i kości. Zadaniem masażu ajurwedyjskiego jest także oczyszczenie ciała z toksyn oraz ukojenie systemu nerwowego.

Chcesz wiedzieć jakie z jakich wariantów masażu ajurwedyjskiego możesz skorzystać w Ogrodzie Dobrych Myśli w Plajnach? Sprawdź >>

 

najlepsze miejsce na kurs masażu

Masaż Kobido

Japoński masaż Kobido, to jeden z najbardziej skutecznych rodzajów masaży twarzy, a wymaga dużej precyzji, siły i przede wszystkim wiedzy. Opiera się na filozofii, że piękno to efekt równowagi zdrowia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego. Wykazuje on pozytywne działanie nie tylko na skórę, ale także jej głębsze warstwy i mięśnie.

Chcesz zapisać się na kurs Kobido, bo uważasz, że to pomoże Ci rozwijać swoje umiejętności i wiedzę z zakresu niekonwencjonalnych technik masowania? Musisz wiedzieć na czym polega masaż Kobido i jak wykonać taki rodzaj masażu.

Technika ta opiera się na wykonaniu ok. pięćdziesięciu ruchów na twarzy i szyi – głównie pocierania, rozciągania i ugniatania, a wszystkie te ruchy należy wykonywać przeciwnie do działania grawitacji. Jego celem jest usunięcie napięcia oraz usprawnienie przepływu krwi i limfy. Dzięki temu masaż japoński twarzy działa jak lifting, poprawia wygląd i odmładza skórę oraz opóźnia proces starzenia.

Masaż Kobido przynosi widoczne rezultaty. Ale wiele osób stawia pytanie jak często wykonywać zabiegi? Tu ważna jest regularność. Aby podtrzymywać efekt ujędrnionej skóry warto powtarzać japoński masaż twarzy co najmniej raz w miesiącu.

Terapia czaszkowo-krzyżowa – co to jest i na czym polega?

Terapia czaszkowo krzyżowa jest jedną z metod medycyny interwencyjnej. Oparta jest na teorii, że pod wpływem stresu i urazów albo przeżyć, w naszym organizmie pojawiają się blokady i napięcia mięśni prowadzące do różnego rodzaju dolegliwości. Dzięki tej terapii następuje rozluźnienie struktur powodujących problemy, zarówno zdrowotne, jak i emocjonalne

Terapia krzyżowa czaszkowa polega na uciskaniu punktów w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej oraz kości krzyżowej. Stymulacja tych punktów daje kontakt z tkanką łączną i uwalnia powstałe w niej napięcia. A że tkanka łączna buduje układ powięzi, to terapia czaszkowo-krzyżowa wpływa na poprawę pracy wszystkich organów, w których ta tkanka się znajduje np. układ nerwowy, oddechowy, mięśniowo-kostny czy układ krążenia.

Jak działa terapia czaszkowo krzyżowa u dzieci? Opinie są jednoznaczne. Jest to jedna z najbezpieczniejszych i bardzo rozluźniających form wspomagania zdrowia i rozwoju dziecka, ponieważ działa na emocje i stres.  Jest zalecana zarówno u dzieci z autyzmem, pomagając im czuć się bezpieczniej w otaczającym świecie, łagodzi napięcia dzieci z ADHD. Dobrze wpływa także na dzieci mające trudności z uczeniem się np. dysgrafią czy dyskalkulią.

Masaż shiatsu

Shitasu to kolejna metoda masażu wywodząca się z Japonii. W dosłownym tłumaczeniu oznacza „naciskać kciukami”. Zatem już wiesz na czym polega masaż shiatsu – jest to uciskanie palcami oraz całymi dłońmi i łokciami ściśle określonych miejsc na ciele, by poprawić przepływ energii i przywrócić w organizmie równowagę.

Technika ta opiera się na akupresurze. Zadaniem masażysty jest wytworzenie odpowiedniego napięcia wędrujących przez mięśnie i kości kanałów energii, czyli meridianów. Poprzez masaż wybranych punktów ciała niwelowane są zaburzenia w przepływie energii i następuje poprawa funkcjonowania mięśni, stawów oraz innych narządów wewnętrznych.

Masaż metodą shiatsu jest idealny dla osób cierpiących na bóle głowy, szyi i pleców, a także zmęczonych i mających problemy ze snem, żyjących w ciągłym stresie i stanie napięcia nerwowego.

Masaż balijski

Inną metodą masażu, która ostatnio zyskuje popularność jest balijski masaż, który przyjemnie relaksuje i rozluźnia mięśnie zapewniając dobre samopoczucie i nastrój. Masaż balijski, jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się z Bali i łączy w sobie elementy akupresury, aromaterapii, refleksologii oraz ajurwedy. Celem zabiegu jest wzmocnienie energii CHI, która jest motorem napędowym wszelkich procesów życiowych. Efektem tego masażu orientalnego jest harmonia ciała i duszy.

Masaż misami tybetańskimi

Zastanawiasz się na czym polega masaż dźwiękiem mis tybetańskich? Zacznijmy od tego, że ta metoda relaksacji może przypaść do gustu osobom, które nie lubią dotyku masażysty. Masaż dźwiękiem polega na wydobyciu brzmienia z poukładanych na ciele lub obok niego mis oraz dzwonków tybetańskich. Zadaniem masażysty jest delikatne i rytmiczne uderzanie w nie, by wibracje falami rozchodziły się po ciele i docierały w głąb każdej komórki organizmu.

Gongi i misy tybetańskie wytwarzając dźwięki masują organy wewnętrzne i wprowadzaj do organizmu harmonię i spokój. Ich działanie likwiduje stany napięcia oraz reguluje pracę układu nerwowego, trawiennego oraz wzmacnia odporność.

Kurs masażu - miejsce na warsztaty i szkolenie

Jak widać kursy masażu to dziedzina, w której można cały czas się rozwijać i doszkalać. Oferta specjalistycznych kursów, które profilują pracę w konkretnej dziedzinie jest bardzo bogata. Niezależnie od tego czy wybierzesz profesjonalne kursy masażu czy kurs masażu dla początkujących, poza oczywistymi merytorycznymi kwestiami samego szkolenia, ważne jest też miejsce, w którym będziesz się uczyć technik masażu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: kursy masażu Warszawa, Kraków czy Katowice, a pojawią się setki różnorakich ofert ośrodków szkoleniowych. Wybór należy do Ciebie.

Gdzie zorganizować warsztaty i kurs masażu?

Coraz częściej zauważamy trend, że organizatorzy warsztatów masażu chcą zapewnić kursantom nie tylko wiedzę, ale też odpowiednie warunki do jej przyswajania. Możesz skorzystać z oferty blisko swojego domu, ale możesz też poświęcić kilka dni na warsztaty masażu w miejscu oddalonym od zgiełku miasta i pośpiechu dnia codziennego.

 

Bardzo częstym wyborem szkół masażu są miejsca z duszą, czyli takie nieoczywiste, z daleka od miasta. Gdzie skupisz się tylko na tym, co w danej chwili jest dla Ciebie najważniejsze – czyli wiedzy i praktyce, które podniosą Twoje kompetencje. Tylko tam czas biegnie wolniej i szybciej można przełączyć się w tryb offline, by mocniej zaangażować się w tematykę szkolenia. 

Warsztaty i kursy masażu w Plajnach

Ogród Dobrych Myśli w Plajnach to idealne miejsce na szkolenia masażu. Od wielu już lat gościmy organizatorów innowacyjnych kursów pilatesu i jogi, a ostatnio coraz częściej  także z zakresu różnych technik masażu. Dlaczego? Ponieważ w Plajnach można naturalnie połączyć naukę z prawdziwym wypoczynkiem. Przestrzeń naszego ogrodu pozwoli zwolnić tempo i nabranie dystansu do codzienności.

To, co wyróżnia Plajny na tle innych miejsc, to przestronna sala na warsztaty oraz fakt, że oferujemy kursantom noclegi z wyżywieniem. Do dyspozycji mamy aż 16 pokoi gościnnych. Chcesz wiedzieć jak gotujemy w naszym gospodarstwie agroturystycznym? Zapraszamy do kuchni >>  

Chcesz wiedzieć czego możesz spodziewać się w Plajnach i dlaczego jest to idealne miejsce na kurs masażu? Sprawdź >>  

 

Warsztaty masażu w Plajnach – opinie

Zastanawiasz się gdzie zrobić kurs masażu? Zapraszamy do Plajn. Wielu trenerów różnego radzju warsztatów i szkoleń systematycznie do nas wraca. Ich zaufanie jest dla nas najlepszą oceną.

Ale oczywiście najlepszym dowodem na to, dlaczego warto zorganizować w Plajnach kursy masażu, jogi i rozwojowe są opinie uczestników i trenerów. Poniżej kilka przykładów.

Spędziłam Tu wspaniały czas na warsztatach Pilatesu. Miejsce jest
wyjątkowe, pachnące „ miłością do życia, natury, drugiego człowieka…”.
Serdecznie polecam 🙂
Anna M.

Sprawdź jakie kursy masażu, tańca i warsztaty samorozwoju będą odbywały się w Plajnach i jaka jest ich cena? >>  

Urocze miejsce prowadzone przez przemiłych ludzi. Kompleks budynków został odbudowany i zagospodarowany w bardzo dobrym stylu. Plajny znajdują się daleko od typowych turystycznych szlaków. Można wypocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Polecam saunę, masaże, gry planszowe przy kominku i wycieczkę rowerową po okolicy. No i bardzo ważna rzecz –  fantastyczne regionalne jedzenieCoś swojego – szkoła jogi (warsztaty).