wydarzyło się w 2019 - Głos i Ciało

powrót

>> Ja jestem. Świadomość głosu i ciała << >>> 8-10 marca 2019 <<<

JA JESTEM – ŚWIADOMOŚĆ GŁOSU I CIAŁA

Warsztaty dla kobiet i mężczyzn

Czy chcesz poczuć że stanowisz spójną, dobrze skomunikowaną całość ze swoim ciałem?
Chcesz zrozumieć co Twoje ciało do Ciebie mówi, o co prosi, czego chce unikać, a co mu służy?
Chcesz nauczyć się wyrażać siebie w pełni przez swój unikalny głos?
Chcesz poczuć, czy ścieżka, którą podążasz to droga do Ciebie, Ciebie w Prawdzie, w zgodzie z tym, za czym tęskni Twoje serce?
Zapraszamy do doświadczania Siebie w bezpiecznej, wspieranej przez nas przestrzeni.

Na warsztatach spotkasz się ze Sobą - swoim ciałem, emocjami, oddechem, głosem - w uważności. Poczujesz jak pięknie i lekko poprowadzić ciało w intuicyjnym ruchu w zgodzie ze sobą i innymi. W czasie praktyki uważnego ruchu uwolnisz napięcia mięśniowe i powięziowe, uwolnisz traumy psychosomatyczne, nauczysz się technik głębokiego rozluźnienia, relaksu, pełnego oddechu, bezwysiłkowej emisji głosu, automasażu. Twoje ciało podpowie Ci, jak najlepiej, najgłębiej i bezpiecznie uwolnić się od wiążących Cię schematów, nawyków ruchowych i emocjonalnych – tych które już Ci nie służą.
Znajdziesz i oswobodzisz swój głos, poczujesz jego wibrację i moc.

"Możesz to co niemożliwe uczynić możliwym,
to co stanie się możliwe - łatwym,
a to co będzie już łatwe - pięknym" [M. Feldenkrais].

PROWADZENIE: Iwo Łaźniewska & Alicja Ruczko

Iwo Łaźniewska - doktor nauk biologicznych, medicine woman, terapeuta i nauczyciel Life-impression Bodywork (certyfikat Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). W leczeniu pacjentów i pracy terapeutycznej wspiera się zarówno wiedzą akademicką z zakresu nerobiologii, biologii stresu, jak i wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach, które łączą między innymi zasady medycyny ajurwedyjskiej, osteopatii miękkiej, terapii czaszkowo-krzyżowej, praktyki świadomego ciała i uważnego ruchu wg. metody Moshe Feldenkraisa i Donalda VanHowtena. Zafascynowana intuicyjną pracą z ciałem w nurcie Touch of Awakening © (Dotyk Przebudzenia). Absolwentka trzyletniego stażu tantrycznego w szkole TantraLove (budowanie relacji partnerskich, kobieca seksualność). Prowadzi sesje indywidualne a także: Kobiece Kręgi, warsztaty terapeutyczne dla kobiet (osadzone w nurcie pracy z uważnością, uwalnianiem traum z ciała, odnajdywania i wspierania swojej kobiecości) oraz cotygodniowe grupowe zajęcia dla kobiet i mężczyzn według autorskiego programu „Bodyfulness” © - lekcje uważności ciała i świadomego ruchu wspierane metodami pracy z ciałem wg Feldenkraisa i VanHowtena oraz technikami medytacyjnymi i Mindfulness.

Alicja Ruczko - dyplomowana specjalistka w dziedzinie emisji i terapii głosu. Twórczyni terapeutycznej metody - Voice Healing ©. To holistyczna metoda patrzenia na człowieka, który posiada możliwość samouzdrawiania. Wiele lat uczyła się pracy z organicznym ciałem, poznawała tajniki dźwięków i muzykoterapii oraz pracy z pieśnią. Korzysta również z wiedzy z zakresu min: komunikacji werbalnej, logopedii artystycznej, relaksacji, technik min Aleksandra, Body-Mind Centering oraz Biologii Totalnej. Cenne i użyteczne są dla niej również umiejętności z zakresu sztuk performatywnych i animacji społeczno-kulturalnej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z emisją i terapią głosu. Prowadziła dziesiątki warsztatów i sesji indywidualnych w obszarze pracy z głosem, performing arts, emisji i terapii głosu. Od 2006 roku prowadzi warsztaty i sesje indywidualne w całej Polsce oraz swoją praktykę w Olsztynie (HARMONIUM Studiu Rozwoju i Kreatywnej Edukacji Harmonium). Więcej informacji o Alicji:
http://www.voicemission.pl/
http://harmoniumstudio.pl/

TERMIN: 8-10.03.2019 (zaczynamy w piątek o godz. 18:00, kończymy obiadem w niedzielę ok. godz. 16:00)

MIEJSCE : PLAJNY – Ogród Dobrych Myśli, Plajny 10, 14-407 Godkowo (okolice Pasłęka, ok. 70 km od Olsztyna) www.plajny.pl

ILOŚĆ MIEJSC: max 22

INWESTYCJA: 890 zł (warsztat + pobyt weekendowy).
[w tym 2 noclegi w 2 i 3 osobowych pokojach z łazienkami oraz zdrowe, wegatariańskie posiłki na bazie regionalnych produktów (piątek: kolacja; sobota: śniadanie, obiad, kolacja; niedziela: śniadanie, obiad)]. Istnieje także możliwość zakwaterowania w pokojach jednoosobowych za dopłatą 50 zł za noc (ilość takich miejsc jest ograniczona, dlatego proszę zgłosić taką chęć przy zapisach).
Uwaga - dla par zniżka 100 zł do pary :-)

ZAPISY:
Wyślij SMS na numer: 501783082 (Iwo), aby uzyskać informację potwierdzającą wolne miejsca na warsztacie.
Bezzwrotna zaliczka gwarantująca rezerwację miejsca w kwocie 350 zł płatna na konto:
Iwo Łaźniewska Bodyfulness: 39 1050 1807 1000 0092 5145 4428 (ING Bank) z dopiskiem „Ja jestem + nazwisko”

fot. Ludovic Florent

#