atrakcje turystyczne w okolicy - Malbork

powrót

Malbork z Wizytą u Krzyżaków

Malbork słynie przede wszystkim z wielkiego zamku krzyżackiego, ale to nie jedyne ciekawe miejsce, które można znaleźć w tym mieście. Jest tam wiele innych atrakcji turystycznych, które zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów. W Malborku każdy znajdzie coś dla siebie.

Zamek Malborski

Pomnik kunsztu średniowiecznych budowniczych. Zachwyca on surowością kształtów, przyciąga swoją tajemniczością i przepychem, zdumiewa rozpiętością i rozwiązaniami architektonicznymi. Budowano go z myślą o siedzibie konwentu (Zamek Wysoki), potem rozbudowano go o część reprezentacyjną (Zamek Średni). W dalszych etapach powstało też podzamcze pełniące funkcję gospodarczą. Całość zespołu zamkowego rozpościera się na około 20 hektarów. Ta średniowieczna budowla została wpisana na listę zabytków UNESCO.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fontanna w Centrum - deptak przy ul. Kościuszki

Począwszy od 15 kwietnia aż do 30 września fontanna w Malborku zachwyca przechodniów swoimi pokazami. Tuż po hejnale z ratusza można obejrzeć pokaz muzyczny, a wieczorami, podczas pokazów świetlnych fontanna mieni się pięknymi kolorami. 

 

 

 

 

 

 

 

Dino Park

To pierwszy taki park na Pomorzu. Na 4,5-hektarowej powierzchni można zobaczyć ruchome dinozaury, a także przespacerować się ścieżką edukacyjną, zajrzeć do muzeum skamieniałości, obejrzeć film w 5D oraz pobawić się w krainie zabaw. Jest to nie lada gratka dla najmłodszych turystów. Dino Park działa od maja do października.

Malborskie monety

W Malborku można znaleźć trzy aluminiowe monety, które zostały osadzone na kamieniach. Te interesujące elementy upamiętniają fakt istnienia mennicy, która emitowała monety krzyżackie, polskie i litewskie. Malborskie monety przedstawiają awers i rewers szeląga Konrada von Jungingena oraz awers szeląga Stefana Batorego.

Przekonaj się z jak wielu atrakcji możesz skorzystać w Malborku. Przejdź na stronę i dowiedz się więcej http://www.visitmalbork.pl/​

#