wydarzyło się w 2022 - Ja, kobieta 02.22

powrót

Ja, Kobieta - świadome odkrywanie swojej kobiecości 11-13.02.2022

Czy w pędzie codziennego życia masz czas by zapytać siebie kim jesteś? Jaka chcesz być? Czego potrzebujesz? Czego pragniesz? Czy masz przestrzeń na to by wyrażać siebie i być w kontakcie ze swoją kobiecością – z ciałem, psychiką, sercem, i duszą? Czy czujesz się kobieca, zmysłowa, swobodna, pełna mocy?
Współczesny świat jest zdominowany przez energię męską – to siła działania, ambicji, odkryć naukowych, podbojów, osiągania celów, perfekcji, struktury, schematów. Ma w sobie dużo wspaniałych jakości, bardzo potrzebnych, ale ma też swój cień, który szczególnie odczuwają kobiety. Wymaga się od nas bardzo dużo – mamy być niezależne, piękne, ambitne, pracowite, czułe, wyrozumiałe, mamy być wspaniałymi matkami, żonami, kochankami, gospodyniami, menadżerkami, przedsiębiorczyniami itd. Znamy to. Społeczeństwo i kultura dość szybko zaczynają nas kształtować tak abyśmy „dawały radę” na każdym polu. Z różnych względów my same – wobec samych siebie i innych kobiet – mamy bardzo wysokie wymagania, surowo się oceniamy i próbujemy sprostać wyznaczonym celom w każdej dziedzinie. Wiemy jak to się kończy – plagą depresji, nerwic, załamań psychicznych, rozwodami, wypaleniem albo odcięciem od siebie i świata. Tworzymy sobie zbroję, która nas trzyma i pozwala jakoś funkcjonować. Czasem emocje wydostają się na zewnątrz, kiedy nazbiera się ich za dużo, ale zazwyczaj wiemy jak trzymać je na wodzy. Bo co by się stało gdyby wypłynęły na zewnątrz? Gdybyś pozwoliła sobie czuć to co czujesz? Wykrzyczeć to co pali pod skórą? Puścić te wszystkie tamy i rozkruszyć mury? Gdybyś dotknęła i posłuchała serca, skontaktowała się ze swoim brzuchem, łonem? Poczuła swoją moc, seksualność, kruchość? Zobaczyła siebie naprawdę?
Zapraszam Was w kobiecą podróż, podczas której w łagodny sposób będziemy odkrywać swoją kobiecość, łączyć się z różnymi aspektami siebie, ze swoim ciałem, sercem i łonem. Wsłuchamy się w swój wewnętrzny głos, odbędziemy podróż w czasie. Poznacie koło życia w odniesieniu do cyklu życia, ale także naszego cyklu miesięcznego. Będziemy pracować z wewnętrzną dziewczynką, boginią i staruchą/wiedźmą w nas. W naszej podróży wykorzystamy takie techniki jak praca z ciałem i głosem, taniec, oddech, krąg, relaksacja z wizualizacją, malowanie intuicyjne, medytacje dynamiczne i w ciszy, praca z podświadomością, joga nidra, rytuały uzdrawiające i inne. 
Dla kogo?
Dla kobiet, które chcą połączyć się bardziej ze swoją kobiecością, odkryć ją na nowo, pogłębić kontakt ze swoim kobiecym ciałem, poczuć moc ale też miękkość i łagodność, wsłuchać się w głos serca, duszy, uczcić bycie kobietą, nauczyć się bycia w otwartości na siebie i innych, spędzić czas z innymi kobietami. Idealna propozycja na weekendowy wyjazd dla przyjaciółek, sióstr, mamy i córki 
Nie musisz umieć tańczyć, malować, jogować ani medytować .Tak jak jest - jest wystarczająco dobrze :)
ATRAKCJE DODATKOWE:
Koncert relaksacyjno-kontemplacyjny „Podróż do siebie” - Alicja Ruczko
Cena: 60 zł od osoby – obowiązują wcześniejsze zapisy, płatność na miejscu
Warsztaty artystyczne z Jolą Niedzielą-Chudzik
"Moja wewnętrzna dziewczynka" - kolaż
Spotkaj się ze swoją wewnętrzną dziką dziewczynką, która jest wolna, odważna i ma nieograniczoną wyobraźnię. Jest w niej czysty potencjał twórczy, radość i zadziwienie, ciekawość świata i otwartość :) Chciałabym, żebyśmy na warsztatach przypomniały sobie o niej, pozwoliły jej przemówić w nas.
Będziemy używały kolorowych papierów, wycinków z gazet, farb i kredek. Połączymy elementy surrealizmu, abstrakcji i realizmu magicznego. Nie chodzi tu o talent lub jego brak - chcemy pobudzić wyobraźnię. Nasza kobieca natura jest naturalnie twórcza, kreatywna i pełna pomysłów a my sobie o tym przypomnimy. Każda z nas stworzy swój własny, niepowtarzalny kolaż. Wszystkie materiały do kolażu będą zapewnione.
Cena: 50 zł od osoby
Prowadzenie:
Jolanta Niedziela-Chudzik – od ponad 20 lat maluje obrazy, od kilku tworzy lalki artystyczne i lalki amulety. Jej pasją jest również ilustracja i szeroko pojęte rękodzieło. Organizuje warsztaty twórcze dla kobiet, pod nazwą „Ogrody Kobiet”. Więcej o artystce niech powiedzą jej prace:
Kiedy?
11-13.02.2022 – zaczynamy w piątek kręgiem o 17ej, kończymy w niedzielę obiadem o 14ej
Gdzie?
PLAJNY - Ogród Dobrych Myśli
Plajny 10 
14-407 Godkowo
www.plajny.pl
Cena:
– 800 zł – zapis i wpłata zaliczki do 16ego stycznia
– 850 zł – zapis i wpłata zaliczki po 16tym stycznia
Cena zawiera:
• udział we wszystkich zajęciach prowadzonych przez Justynę Cilulko-Dołęga
• 2 noclegi z pełnym wyżywieniem wegetariańskim (śniadanie, obiad, kolacja) w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami
*Możliwość rezerwacji pokoju 1-osobowego - dopłata 100 zł
Cena nie zawiera udziału w koncercie relaksacyjnym i warsztatach artystycznych.
 
Więcej informacji - program, opis atrakcji dodatkowych, co ze sobą zabrać na stronie:
http://cilulko-dolega.pl/ja-kobieta/
Prowadząca:
Justyna Cilulko-Dołęga 
Praktykuje jogę i medytację od ponad 20 lat, od kilku lat dzieli się nią z innymi. Nauczycielka jogi w nurcie vinyasa (dynamiczna odmiana jogi), vinyasa krama a także yin jogi (spokojna, statyczna), jogi nidry, myoyin i jogi śmiechu. Certyfikowana konsultantka ajurwedy, zafascynowana zdrowym stylem życia i metodami zachowującymi w równowadze ciało, umysł i duszę. Absolwentka cyklu warsztatów dla kobiet „Pełnia Kobiecości” z Komalą de Amorim, łączących w sobie tantrę dla kobiet, pracę z ciałem, doświadczenie somatyczne (SE®), dekodowanie dzieciństwa, wędrówki z Przewodnikiem, medytacje dynamiczne i w ciszy, pracę z oddechem, taniec, ekspresję dźwięku i głosu, świadomy dotyk, rytuały uzdrawiania, praca ze świadomą seksualnością i inne. Obecnie asystentka Komali na jej kobiecych warsztatach w Polsce. Ukończyła kurs dla kobiet "Przebudzenie Bogini" z Dagmarą Gmitrzak, wykorzystującego kulturowe archetypy kobiecości do wewnętrznej pracy z psychiką i podświadomością. Studentka 2-letniej Szkoły Szamańskiej prowadzonej przez Arvick Baghramian, znaną na świecie terapeutkę i nauczycielkę. Praktyk i nauczycielka metody Soul Body Fusion. Organizuje zajęcia, warsztaty, wyjazdy i kręgi dla kobiet wspierając je w odnajdywaniu swojej pełni, mocy i zdrowia na każdym poziomie. Praktyk hawajskiej pracy z ciałem poprzez masaż Lomi Lomi Nui. Z wykształcenia przyrodniczka z doktoratem. Uwielbia się rozwijać, uczyć nowych rzeczy i przekazywać swoją wiedzę. Poprzez swoje poszukiwania, naukę, codzienne życie oraz pracę z ludźmi stara się dotrzeć do prawdy, esencji – o sobie, o świecie, życiu. Kocha przyrodę, koty w szczególności, dobre roślinne jedzenie i podróżowanie. Żona Mariusza :)

 

Zapisy:
osobiście u mnie
lub:
e-mail:
tel. 500534416
Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł gotówką lub na konto:
Millennium Bank
numer: 49 1160 2202 0000 0003 8860 6560
UWAGA! Tylko wpłata zaliczki rezerwuje Twoje miejsce – w przypadku zapisu i nieopłacenia zaliczki w ciągu 7 dni, rezerwacja zostanie anulowana.
Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji na mniej niż 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia warsztatów.
Pozostała kwota płatna do 3.02.2022 (czwartek) gotówką lub przelewem na to samo konto.
W razie lockdownu cała kwota zostanie zwrócona.
Zapisując się na warsztaty potwierdzasz akceptację Regulaminu, dostępnego tutaj:
http://cilulko-dolega.pl/.../Formularz-uczestnictwa-w...
Ilość miejsc ograniczona.
#