MAJ '20 - Czuła Namiętność

powrót

>Czuła Namiętność - warsztaty dla par < 08-10 MAJA 2020

rzuchu, to bezsprzeczna pewność, że odnalazłaś/odnalazłeś „tę drugą połówkę”. Ale on był taki odpowiedzialny, opiekuńczy, poczułaś się z nim dobrze… Albo to ona ubarwiła Ci samotnicze, kawalerskie życie, zapełniła kuchnię zapachem domowego obiadu, postawiła w oknie rośliny, przyniosła uśmiech, którego brakowało obok. Pomyślałaś/eś – chyba mi z nim/z nią dobrze. Przecież nie chcę zostać sam. Przecież nie chcę być samotna. Może już nikt inny, bliższy, bardziej dopasowany, nie przyjdzie w moje życie. Pomyślałaś, pomyślałeś – z czasem się poznamy, może pokochamy bardziej. I jesteście. Obok. A ten wyczekany dreszcz ciała, gdy patrzysz w Jej, Jego oczy nie nadszedł. A Wasze życia toczą się w przestrzeniach równoległych, i może nawet nie wchodzicie sobie za bardzo w drogę. To mniej boli. Tak jest wygodniej. Chcesz więcej, bardziej, bliżej.

Może to jest Twoja historia:
Czujesz, że tyle dajesz, że kochasz, dbasz, ratujesz, dźwigasz na sobie… I nie czujesz proporcji w Twoim dawaniu i braniu. Masz poczucie, że gdyby nie ty, to by się rozleciało. Masz poczucie, że gdyby nie Ty, życie między wami by zamarło. Już tak nie chcesz.

Może to jest Twoja historia:
Wydarzyło się coś przed Wami, albo już w Waszym czasie, co boli, piecze między udami, pali w sercu, ucięło skrzydła. Jakiś dramat, utrata dziecka, zdrada zaufania, choroba… Ale gdzieś w głębi serca czujesz, że chcesz zawalczyć o tą relację, że to nadal z Nim, z Nią chcesz się zestarzeć, wychować dzieci, rozpieszczać wnuki, zwiedzać świat, dyskutować o obejrzanym filmie…

A może to jest Twoja historia:
Wzrastasz, rozwijasz się duchowo, poszukujesz nowego, odkrywasz swoje ciało, tymczasem twój partner/partnerka idzie innym rytmem, w inną stronę. Albo masz wrażenie, że wręcz się „zatrzymał”. To Was oddala… Masz dylemat, czy iść dalej do siebie tracąc z oczu relację, czy czujesz, że pragniesz, abyście razem wędrowali, nadal mając podobne potrzeby, ten sam system wartości, czując, że takie życie by każde z Was z osobna dodatkowo budowało, wzmacniało.

A może to jest Twoja historia:
Jesteście szczęśliwi, macie udany seks, rozmawiacie ze sobą, wszyscy mają Was za udany, przykładny związek. Coś chcesz jednak odnowić, ożywić, odświeżyć, ubarwić, pogłębić, przełamać rutynę, nawyki. Ty się zmieniłaś i On się zmienił – jak by to było spotkać się i zafascynować się sobą na nowo? Żarliwie.

Tych historii jest więcej. Każdy z nas je ma.

♥ ♥ ♥
Jak wrócić do Siebie? Jak się odzyskać? Jak odnaleźć w tych wszystkich okolicznościach, mijających latach, odciskach życia siebie Kobietę, siebie Mężczyznę? Jak przypomnieć sobie, albo nauczyć od nowa – takiego dotyku, który odbiera oddech, wolności w pasjach, lekkości w patrzeniu w oczy, uśmiechu z rana gdy się obok budzicie? Jak poczuć, że osoba, z którą idziesz przez życie jest, obok ciebie samej, ciebie samego, najważniejszą w Twoim życiu?
***
Zapraszamy w cykliczną podróż dla Par.
Będziemy wspierać Was w waszej wspólnej podróży w relacji, którą obecnie tworzycie. Stworzymy dla Was bezpieczną, czułą, delikatną przestrzeń, w której odkryjecie się na nowo.
Odkryjecie swoje potrzeby, swoje ciała, swoje granice, swoje tęsknoty.
Doświadczymy z Wami pracy warsztatowej wielowarstwowej, wielopoziomowej. Wesprzemy Wasz dialog z ciałem (każdy ze swoim, zanim odnajdziecie to na nowo w parach) – poprzez zajęcia świadomości ciała w uważnym ruchu (Bodyfulness), poprzez ruch intuicyjny i dynamiczne medytacje, poprzez oddech i dotyk. Będziecie mogli rozpoznać się w różnym dotyku i kontakcie – masażu w parach zarówno z olejkami, zmysłowo, jak i tzw. dotyku głębokim, odprężającym cały wasz system relaksu i zaufania - bez użycia olejków. Będziemy praktykować techniki porozumienia bez przemocy emocjonalnej, przy zadbaniu o szacunek do siebie i do partnera. Spotkacie się praktykach, które otworzą was na poznawanie swoich własnych potrzeb i nauczycie się je komunikować. Przed nami wsparcie wielu cudownych narzędzi, z których dziś korzystamy w terapii par, w psychoterapii, w towarzyszeniu do odnajdywaniu własnej ścieżki życiowej. Także narzędzi, które poznaliśmy na swojej ścieżce tantrycznej.

***********************************
O prowadzących:
MY:
Jesteśmy parą od 30 lat. Za nami wszystkie kolory i odcienie związku. Poznaliśmy się na pierwszym roku studiów, dziś siwieją nam powoli skronie. Na naszej wspólnej Mapie Życia wiele odcisków – są tam i bolesne utraty, i lęki macierzyństwa, i wspólna praca i cudowny Dom, Rodzina. W nas długa, kręta ścieżka razem, która poprzez głęboką miłość, ufność, szacunek, wspólne pasje i fascynacje pozwoliła nam przetrwać, uzdrowić, to, co zdarzało się czasem padać cieniem na nasz związek. Dziś, pomimo tych długich lat razem nadal patrzymy co rano po przebudzeniu w swoje oczy i na pytanie „z kim chcę spędzić szczęśliwie kolejny dzień mojego życia? – oboje odpowiadamy, każdy w swoim sercu – „Z Tobą”. Dziś dotykamy się z czułością, odnajdujemy ekstazę i dziką wolność w naszej sypialni, śmiejemy się do siebie z pełnego radości brzucha. Płaczemy razem, przy sobie gdy potrzebujemy… Dziś, kiedy przychodzi sztorm i targa naszą wspólna łodzią, wiemy, jak wspólnie działać, aby te fale nas nie zatopiły, ale aby nauczyły odnaleźć w sobie nowe umiejętności, odwagę, determinację. Dziś każdy piorun, który uderza nas też z zewnątrz jest mądrym doświadczeniem, lekcją, w którą się wczytujemy, której uważnie słuchamy. Z szacunkiem dla siebie samych. Z szacunkiem dla siebie nawzajem. I nade wszystko z bezwarunkową Miłością. Jesteśmy Miłością. Karmimy się Miłością. Ufamy w siłę Miłości. Każde z nas silne w sobie, wolne, niezależne, odrębne, inne. A zawsze razem, tak jak wtedy, gdy dzieli nas geograficzna, ziemska odległość i piszemy do siebie liściki: „Czuję, że gdy spojrzę na wschód, Ty tam jesteś, pod tym samym niebem. Kocham i czuję, że kochasz.”
*************************
ONA:
Iwo Łaźniewska - medicine woman, doktor nauk biologicznych, terapeuta i nauczyciel Life-impression Bodywork (certyfikat Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). W leczeniu pacjentów i pracy terapeutycznej wspiera się zarówno wiedzą akademicką z zakresu nerobiologii, biologii stresu, jak i wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach, które łączą między innymi zasady medycyny ajurwedyjskiej, osteopatii miękkiej, terapii czaszkowo-krzyżowej, praktyki świadomego ciała i uważnego ruchu wg. metody Moshe Feldenkraisa i Donalda VanHowtena. Zafascynowana intuicyjną pracą z ciałem w nurcie Touch of Awakening © (Dotyk Przebudzenia). Absolwentka stażu tantrycznego w szkole TantraLove (budowanie relacji partnerskich, kobieca seksualność). Terapeutka kobiecych traum przestrzeni seksualnej, w tym absolwentka stażu dla terapeutów „Female Ejaculation & G-Spot for Practitioners” by Deborah Sundahl Sex Education for Adults.
Prowadzi sesje indywidualne a także: Kobiece Kręgi, warsztaty terapeutyczne dla kobiet (osadzone w nurcie pracy z uważnością, uwalnianiem traum z ciała, odnajdywania i wspierania swojej kobiecości) oraz cotygodniowe grupowe zajęcia dla kobiet i mężczyzn według autorskiego programu „Bodyfulness” © - lekcje uważności ciała i świadomego ruchu wspierane metodami pracy z ciałem wg Feldenkraisa i VanHowtena oraz technikami medytacyjnymi i Mindfulness.
Prywatnie – szczęśliwa kobieta w wieku 50 lat, z każdym rokiem bliższa swojej radosnej, harmonijnej, mądrej kobiecości, od 30 w cudownym związku z tym samym, niezwykłym Mężczyzną - Jerzym, mama 16-letniego Jana.
****************************
ON:
Jerzy (Jerz) Łaźniewski – przyrodnik, ekolog z powołania i z zawodu (prowadzi Pracownię Badań Środowiskowych), fotograf uwieczniający zachwyt nad krajobrazem, pięknem Ziemi, człowiek Natury i wewnętrznej ciszy. Uczestniczy w Męskich Kręgach i sam takie zwołuje. Stworzył profil społecznościowy „Męskie Spojrzenie”, która to przestrzeń, wraz z prowadzonymi spotkaniami w Męskim Kręgu” - jak sam pisze: „jest rozwojową grupą dla mężczyzn powstałą wśród zwykłych facetów, którzy mieli ochotę na coś więcej niż wypicie piwa czy spotkania przy grillu. Nawiązujemy do tradycji dawnych kultur. Na całym świecie powstają takie grupy, ponieważ wszyscy potrzebujemy pomocy innych, aby móc odkrywać siebie, zmieniać się i dzielić się swoimi wartościami oraz umiejętnościami. To męskie spotkania w zachowaniu zasad poufności, wzajemnego zrozumienia, akceptacji i uważności”. Od 2014 na tantrycznej ścieżce rozwoju duchowego, absolwent pełnego stażu tantrycznego w szkole relacji „TantraLove” (budowanie relacji partnerskich, męska seksualność), prowadzonej przez Dawida i Zosię Rzepeckich; absolwent praktyki dla par „Female Ejaculation & G-Spot for Practitioners” by Deborah Sundahl Sex Education for Adults.
Prywatnie - 52 lata, od 30 lat w związku z Kobietą jego życia - Iwo, ojciec 16-letniego Jana.

**************************************************
ORGANIZACJA WARSZTATÓW:
Warsztaty weekendowe dla par zaplanowane są jako trzystopniowy cykl wyjazdowych spotkań (piątek-sobota-niedziela). Obecność na stopniu 1 nie zobowiązuje do kontynuacji cyklu i pogłębiania praktyki. Każde spotkanie pomyślane jest jako odrębna, samodzielna przestrzeń tematyczna, mająca swoją wartość dla Par. Kolejne spotkania odbędą się w odstępie ok. 5 miesięcy (szczegółowy harmonogram kolejnych spotkań wkrótce). Obecność na kolejnych etapach cyklu wymaga jednak obecności na części 1.

Część 1 – temat przewodni: „JA” – kim jestem teraz. Kim jest Kobieta we mnie. Kim jest Mężczyzna we mnie.
motto: Jeżeli chcesz wejść w dobry związek, to najpierw odpowiedz sobie na pytanie: „dokąd zmierzam?”, a dopiero później: „kto tam ze mną pójdzie?”

Część 2 – temat przewodni: „JA W RELACJI” - Spotkanie Kobiety i Mężczyzny.
motto: Zrozum swój język miłości. Naucz się, jakim językiem mówi twój partner.

Część 3 – temat przewodni „MY” - Radość, lekkość, zaufanie, seksualność.
motto: Jedność w uszanowaniu własnej odrębności.

Termin: Cz. 2: 8-10 maja 2020
Miejsce warsztatów – Ogród Dobrych Myśli. Plajny (k. Pasłęka, Warmia)
Inwestycja w siebie:
koszt warsztatów: 645 zł od osoby – tj. 1290 od pary
Dodatkowo płatne:
Pobyt w ośrodku „Ogród Dobrych Myśli” – koszt noclegu z wyżywieniem 170 zł/ od osoby za dobę (płacimy za dwie doby).
Miejsce bardzo klimatyczne, komfortowe, wygodne, piękne – sam pobyt będzie dla Was pięknym prezentem (randka w ciemno). Wyżywienie – wegetariańskie (gotują bosko…)

Ilość miejsc ograniczona – chcemy stworzyć komfortową intymną przestrzeń, stąd przyjmiemy na warsztaty max 8 par.
Uwaga: Informacja w sprawie zapisów, dostępności miejsc – wyłącznie poprzez SMS do Iwo [nr 501783082], wpisanie się poprzez profil wydarzenia na FB nie gwarantuje rezerwacji miejsca.
Po upewnieniu się co do dostępności miejsc gwarancją rezerwacji jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 400 zł od pary. Pozostałą kwotę (890 od pary) wpłacacie do 20 kwietnia na konto. Płatność za pobyt – na miejscu.
Nr konta:
Iwo Łaźniewska BODYFULNESS
ING 39 1050 1807 1000 0092 5145 4428
z dopiskiem: Nazwisko + Czuła namiętność


Do zobaczenia w drodze do Siebie!
Iwo i Jerz


foto. Sylwia Frankowicz

#