powrót

CO TU ROBIĆ?

Jeśli na co dzień spędzasz czas w mieście, Plajny podarują Ci w prezencie przestrzeń niezmąconą zgiełkiem, pośpiechem, reklamami i smogiem. To tu jest najbardziej czarna noc, jaką znam, najbardziej cicha cisza. Z pozoru spokojna wieś oferuje przeżycia zupełnie innej natury – spotkania ze zwierzętami, wieczory pod rozgwieżdżonym niebem, wyprawy do lasu i relaks w naszym ogrodzie.  

W Plajnach dzieci znajdują sobie tyle zajęć, że zapominają o tabletach i smartfonach, pary zakochanych mogą poświęcić sobie czas pełen uwagi i miłości, a mniejsze i większe grupy przyjaciół lub warsztatowiczów zawsze chcą zostać na dłużej. 

Sprawdź, jak możesz spędzić czas w Plajnach!

PLAJNOWY RELAKS

Projektując Ogród Dobrych Myśli, kierowaliśmy się tym, co wpływa na dobrostan współczesnego człowieka. W poszukiwaniu harmonii zadbaliśmy o życzliwą przestrzeń – zarówno tą pod chmurką, jak i wewnątrz budynków. Poza jadalniami i salą warsztatową, zaaranżowaliśmy kąciki integracyjne, idealne na spotkania przy kawie i długie rozmowy. W każdym budynku jest możliwość rozpalenia ognia w kominku lub kozie, znajdują się też biblioteczki i to, co kochamy podczas urlopu – miękkie i przytulne strefy wypoczynku. Z kolei w ogrodzie poza zielonym dużym terenem do harców, jest plac zabaw, a dla dorosłych sauna i „chata dumania” do relaksu na świeżym powietrzu. A chętnych na jeszcze większą dawkę odprężenia zapraszam na masaż ajurwedyjski. 
W ogrodzie można też często spotkać moją mamę, zajętą malowaniem kolejnego obrazu, a jej pozostałe dzieła obejrzysz na ścianach wszystkich trzech budynkach. 

Z myślą o dzieciach zadbaliśmy o książeczki, zabawki, łóżeczka, wanienki oraz przybory do jedzenia, aby bagaż naszych Gości mógł ograniczyć się do minimum.  

AKTYWNIE

Nigdy nie zapomnę naszych pierwszych Gości, których podejmowałam z prędko bijącym sercem, w obawie, że będą się u nas nudzić. Zebrałam więc wszystkie informacje o atrakcjach w okolicy (okazało się, że jest tego sporo!) i zaczęłam im referować, gdzie warto jechać, co warto zobaczyć. Spojrzeli wtedy na mnie z uśmiechem i powiedzieli:
- Ale my tu po to przyjechaliśmy, żeby się nigdzie nie ruszać.

Jeśli jednak chcielibyście poznać okolice to warto:

- iść na spacer po okolicy, gdzie czeka na Was mnóstwo wiejskich zwierząt – od kur po kozy, owce i krowy. 

- wybrać się na rower – Plajny znajdują się na Szlaku Green Velo i są Miejscem Przyjaznym Rowerzystom wraz z wypożyczalnią rowerów. 

Pozostałe opcje sprawdź w zakładce AKTYWNIE

A tym, którzy są głodni dalszych eksploracji zapraszamy do zakładki TURYSTYCZNIE
 

#